Oferta obsługi imprez i wesel

Jestem zawodowym dj-em na wesele i imprezy. Nie każdy robi w życiu to co lubi. Chociaż uczyłem się zupełnie czegoś innego teraz głównie zajmuje się obsługą muzyczną imprez i wesel. Za sobą mam tysiące godzin spędzonych w dyskotekach, gdzie szlifowałem sztukę miksowania, prezentacji muzyki oraz pracy z mikrofonem. Potem nadszedł czas na obsługę imprez na swoim sprzęcie, który na przełomie kilkunastu lat uległ gruntownej modernizacji. W to co robię staram się wkładać maksimum pasji, aby Młodzi i goście byli zadowoleni. Jest to zawsze źródłem poleceń, dzięki czemu mój terminarz nigdy nie jest pusty. Bloki taneczne wzbogacam o konkursy i zabawy integracyjne, aby wesele nie było nudne a chwile uwiecznione na filmie czy zdjęciach wracały do Was w przyszłości.
DJ na wesele – Kraków i Śląsk

Odpowiednio zestawiony repertuar muzyczny oparty jest o największe, światowe i polskie taneczne przeboje. Do odtwarzania muzyki używam sprzętu marki DENON, oryginalnych płyt CD, zakupionych w sieci plików MP3, a swoją płytotekę cały czas wzbogacam o muzyczne „rodzynki”. Elementem końcowym na weselu jest nagłośnienie. Do klasy dźwięku przykładam szczególną wagę, obecnie używam system aktywny Yamaha (DXR12) podbudowany kolumnami nisko-tonowymi. Dzięki temu brzmienie muzyki jest przyjemne, czyste i dostatecznie głośne. Specjalistyczne oświetlenie wprowadzi niepowtarzalny klimat, a dodatkowe ciekawe efekty to mgła, czy też bańki mydlane.

Każdemu przecież zależy na tym, aby wesele było po prostu najlepsze i bardzo udane. Wpływ na to mają między innymi następujące czynniki: odpowiedni lokal, który nam się podoba i ma dobrą kuchnię, dobre jedzenie, dobrze dobrana muzyka na wesele. Wiem z doświadczenia, że najczęściej starsze pokolenie opowiada się za orkiestrą / zespołem na wesele. Jak we wszystkim także w branży organizacji i obsługi wesel następują zmiany i postęp jest nieunikniony, nowoczesny dj na wesele często dokonuje przełomu.

Czym różni się DJ na wesele od kapeli weselnej i czym może nas pozytywnie zaskoczyć:
DJ na wesele gra wyłącznie oryginalne znane polskie i zagraniczne przeboje,
• DJ weselny jest w stanie zagrać praktycznie każdą piosenkę,
DJ obsługujący wesela nie robi długich przerw a nawet podczas krótkich przerw tez słychać nastrojową muzyka.

Aby poprowadzić udane wesele pod kątem muzyki proponuję Wam moja osobę jako didżeja na wesele, prezentera muzycznego, wodzireja, który poprowadzi na wasze życzenie konkursy weselne, oczepiny, podziękowania dla rodziców i inne elementy uroczystości weselnej. Oprócz muzyki do tańca w przerwach na posiłki „puszczam” utwory, które doskonale nadają się do umilania wolnego czasu.

Zaszufladkowano do kategorii dj na imprezę, dj na wesele, dj wodzirej na wesele, muzyka na wesele | Otagowano , | Dodaj komentarz

Nagłośnienie na wesela i imprezy

Masz opcję dopisać się do grupy udanych klientów i złożyć zamówienie na usługę dj-a z Krakowa. Często posyłając mailem pytanie,  konsumenci proszą o dobre nagłośnienie i oświetlenie na imprezę. Każdy odpowie, że bez wątpliwości taki sprzęt będzie, ale co to znaczy odpowiednie oświetlenie imprezy?
A więc na imprezy do kilkudziesięciu osób dj może zabrać ze sobą kilka efektów led, dwie paczki nagłośnieniowe mikser, cd playery. A co jednak, gdy parkiet do tańców będzie wielce gigantyczny i sprzęt ten nie spełni w 100% swojej roli ? Zawsze ilość sprzętu do nagłośnienia i oświetlenia trzeba kalkulować do ilości gości, a co najważniejsze do wielkości parkietu.
Ponieważ w imprezach większych wykorzystuje się zestawy składającego się z kolumn basowych i szerokopasmowych, taki układ możesz wykorzystać w środku. Owszem plener to nie wesele, czy potańcówka firmowa, ale przy większej powierzchni  audio musi grac dynamicznie, czysto i bez przesterów, zatem taki układ nagłośnienia winien posiadać wodzirej na większych balangach zamkniętych w lokalach.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Ile posiłków za mówić w menu weselnym

W dobrym lokalu weselnym nie pozwolą Wam wybrać zbyt ubogiego menu dla gości, ponieważ nie będzie to dobrze świadczyć o gościnności Młodych. Przesada z kolei też nie jest wskazana, bo dużo jedzenia może się zmarnować, no i pieniędzy także. Dostateczna ilość jedzenia to podstawowy warunek, dzięki któremu klimat na weselu nie zepsuje się. Głodny dj na weselu, głodni goście pomyślą po weselu, że jesteś sknerą i będą Cię obgadywać.
.

Opinie o sali i muzyce

Jeśli chodzi o salę weselną to pytajcie kamerzystę, dj’a , orkiestrę lub fotografa o opinie o niej. Jest duża szansa, że któraś z tych osób była na tej sali i może nam coś więcej powiedzieć. Zastanówcie się na ilu weselach byli Wasi znajomi, a na ilu był dj z kilkuletnim, czy co bardziej dłuższym stażem ? Taka osoba ma ogromne doświadczenie i porównanie jej będzie dużo trafniejsze niż gości. Czytając fora internetowe raczej z przymrużeniem oka brałbym opinie skrajnie agresywne, które mogą wynikać z chęci skrytykowania konkurencji.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobrego DJ-a na wesele ?

Szukasz osobę DJ na wesele i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę ?

Poniżej kilka podpowiedzi o co zapytać i na co zwrócić uwagę.

JAKOŚĆ NAGŁOŚNIENIA

Tu do wyboru są dwie opcje:
1) system klasyczny złożony z dwóch kolumn estradowych szerokopasmowych – możesz się spodziewać przyzwoitego dźwięku,
2) system dwudrożny złożony z dwóch kolumn estradowych średnio-wysoko tonowych oraz oddzielnej kolumny nisko-tonowej –  możesz spodziewać się czystszego dźwięku o lepszej dynamice o wiele  pełniejszego przy którym „nogi same rwą się do tańca”, system taki używany jest także przez profesjonalne zespoły weselne.
Spójrz obiektywnie i nie zawierzaj w 100% w to co Ci mówią. Czy ktoś powiedział, że jego nagłośnienie jest ze średniej półki ?:)

OŚWIETLENIE

Tu także można rozróżnić dwa rodzaje oświetlenia:
1) każde urządzenie sterowane wbudowanym mikrofonem, zbyt duża ilość urządzeń powoduje wizualny chaos,
2) urządzenia połączone są ze sobą przewodami sygnałowymi tworząc jeden system sterowany centralnym kontrolerem lub oprogramowaniem komputerowym tworząc spójna całość poprzez programowane sceny (sterowanie DMX),

ORYGINALNOŚĆ MUZYKI

1) muzyka prezentowana z pirackich plików MP3 lub pirackich płyt CD często z kiepskim jakościowo dźwiękiem – nie powinno się ich wykorzystywać do publicznego odtwarzania,
2) muzyka prezentowana z legalnych zakupionych płyt CD i plików MP3 z prawem do publicznego odtwarzania – jakość najczęściej jest o wiele lepsza od muzyki „ściągniętej” z Internetu, pieniądze z zakupu muzyki płyną do wykonawców, nikt nie jest narażony na stres przy ewentualnej kontroli Zaiks,

DOŚWIADCZENIE DJ-a weselnego

Tu posłużę się porównaniem, jeśli miałbyś do wyboru dwóch lekarzy, wybierzesz tego z rocznym czy tego z 10-letnim stażem w zawodzie ?

KILKA WAŻNYCH PORAD

Sesja zdjęciowa podczas wesela
Nie jest to dobry pomysł. Bez Pary Młodej wesele nie ma klimatu. Jeśli na zdjęcia chcecie jechać w wybrane oddalone od sali weselnej miejsce musicie liczyć się z nieobecnością nawet 2-3 godzinną.
Wesele na dwóch oddzielnych salach
Jeśli sala jadalna jest oddzielona od parkietu ścianą, korytarzem itp. Niezbędne jest pogłośnienie miejsc siedzących tak, aby było słychać muzykę (odpowiednio ciszej niż na parkiecie) oraz aby DJ/wodzirej miał możliwość wzniesienia toastu, zaproszenia na parkiet na weselny tort, oczepiny i inne ważne wydarzenia odbywające się podczas uroczystości.
Życzenia muzyczne Pary Młodej
Oczywiście dobry dj na wesele powinien być otwarty na piosenki, które Młodzi chcieliby usłyszeć, ale nie układajcie playlisty od początku do końca.
Godzina Mszy Świętej
Zbyt wczesna godzina uroczystości w kościele może odbić się na wcześniejszym zakończeniu wesela…może ale nie musi. Wszystko zależy od wieku gości, ich temperamentu, ilości wypitego alkoholu, temperatury otoczenia. Najczęściej 12-godzinna impreza na Sali weselnej jest czasem wystarczającym.
Zespół muzyczny czy DJ ?
DJ na weselu to dyskoteka, zespół muzyczny pije i fałszuje. To obiegowe opinie z którymi nie mogę się zgodzić. Zarówno dobry DJ jak i świetny zespół muzyczny zapewnią dobrą zabawę. Mierny DJ i kiepski zespół pozostawią niesmak.
DJ czy duet DJ+wodzirej
DJ puszcza muzykę, a wodzirej zabawia gości – to lepsze rozwiązanie”. Nie jest to prawdą, gdyż w czasach mikrofonów bezprzewodowych i systemów nagłownych pozwalających całkowicie uwolnić ręce, jedna osoba może równie sprawnie operować muzyką i zabawianiem gości.
Kiedy podać tort weselny ?
Według mnie podanie tortu weselnego powinno odbyć się pomiędzy 20:00 a północą w odpowiednim odstępie od ciepłego dania. Czy podać tort po obiedzie ? Jeśli jest taki plan to zróbcie to po pierwszym bloku tanecznym.
Opłata Zaiks
Spośród restauracji, hoteli, domów weselnych zdecydowana większość podpisała umowy z Zaiks-em i odprowadza tantiemy za publiczne odtwarzanie muzyki. Jeśli nie, to najczęściej do odprowadzenia tej kwoty w umowie zobligowani są Młodzi. Dodam, iż nie istnieje żadna licencja, którą mógłby zakupić DJ lub orkiestra weselna i która jednocześnie zwalniałaby organizatora imprezy od tej opłaty.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Akustyka, szampan, klima – czyli kilka uwag co do sali

Dobry dj czy najlepszy zespół świata ze sprzętem za setki tysięcy złotych często muszą polec w walce ze złą akustyka sali. O problemach akustycznych sal mógłbym napisać znacznie więcej. Grałem jako dj w ponad 300 różnych lokalach i nie raz stawałem do nierównej walki z salą, która nie chciała współpracować. Najlepszym wyjściem jest minimalizacja niskich tonów, gdyż to one często powodują odbicia, echo i dudnienie.

Klimatyzacja na sali weselnej

Jeśli ślub bierzecie latem to klimatyzacja musi być. Na tym kończy się temat i dywagacje. W wielu lokalach weselnych klimatyzacja nie działa jak powinna i DJ Wodzirej ma duże pole do popisu, aby gości w wysokiej temperaturze „zagnać” do zabawy, w części zamiast sal zamiast klimatyzacji jest klimatyzator, który nadaje się na małe powierzchnie a nie sale na 100 czy więcej osób. Często zdarza się, że bezpośrednio pod nawiewem klimatyzacji jest bardzo zimno, a reszta sali jest ciepła. Wtedy osoby siedzące pod klimatyzacją przeziębiają się a reszta poci.

Szampan na powitanie

Szampan powinien być otwarty na kilka – kilkadziesiąt minut przed przyjazdem Młodych, ponieważ inaczej może się on nagrzać i stracić gaz. Toast powinien być wzniesiony chłodnym i gazowanym napojem. Często zdarza się sytuacja, że jeszcze gdy rozkładam sprzęt jako dj na wesele, to personel już rozlewa i przygotowuje szampana. Po co tak wcześnie?
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Kiedy i czy wziąć ślub?

Bardzo długie zaręczyny, długie „chodzenie” ze sobą oczywiście ma swój zalety, możemy się lepiej poznać, uzbierać więcej pieniędzy na ewentualny ślub lub przyszłe wspólne mieszkanie, utwierdzić się w przekonaniu, że mamy partnera na całe życie, dokończyć studnia lub rozpocząć karierę zawodową. Jednak lepiej nie przekładać daty ślubu w „nieskończoność”, bo możemy o kilka lat „przespać” dobry moment.
Decyzja o ślubie szczególnie w dzisiejszych czasach jest bardzo indywidualna, są osoby, które w ogóle nie chcą tego zrobić i żyć w wolnym związku partnerskim. Wszystko zależy od naszych przekonań, stylu życia, podejścia rodziny, otoczenia…Widać tendencje, iż młodzi coraz później podejmują decyzję o weselu coraz później. Nikogo nie dziwią osoby w wieku 30 plus, które stają na ślubnym kobiercu.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Pytania i odpowiedzi do dj weselnego

Najczęstsze pytania jakie Młodzi zadają podczas wyboru muzyki na wesele to:
Ile mamy czasu na odpowiedź ?
To pytanie sugeruje, że Młodym coś nie odpowiada, a najczęściej jest to cena. Proponuję omówienie dlaczego umowa ma zostać odłożona w czasie. Często też Para Młoda ma umówione drugie spotkanie z innym didżejem na wesela, którego nie chce odwoływać. W takim przypadku możemy umówić się na kilkudniowy okres na przemyślenia i dopięcie szczegółów.
.
Czy jako dj na weselu pije Pan na weselu alkohol ?
Odpowiedź jest zdecydowanie na nie. Aby zapewnić podczas wesela maksimum zabawy osoba prowadząca musi być bezwzględnie trzeźwa. Dziwnie tez wyglądałoby to w oczach gości, gdyby dj wodzirej podnosił kieliszki z wódka razem z gośćmi.
Czy dojazd jest wliczony w cenę?
Ustalając cenę usługi dja na wesela zawsze pytam gdzie się ono odbędzie, gdyż w cenę wkalkulować należy koszt dojazdu. Podpisując umowę nigdy Ne zaskakuję klientów niezapowiedzianymi wydatkami. Dalsze wyjazdy łączą się z doliczeniem kosztów za podróż i nocleg, chyba że zapewniają go klienci.
Czy możemy wybrać utwory na imprezę ?
Odpowiedź brzmi tak, ale w ograniczonej ilości. Otwarty jestem na muzyczne propozycje, ale dj-am jestem ja i to na moich barkach spoczywa dobra zabawa Waszych gości. To ja mam za sobą kilkanaście lat prowadzenia wesel i innych imprez i na weselu nikt oprócz mnie lepiej muzyki nie dobierze. Nie przejmujcie się muzyką, nie martwcie się, dobiorę najlepszą muzyka, aby wszyscy byli zadowoleni.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Co to jest opłata Zaiks i kto za to uiszcza ?

Na stronie ZAIKS-u można znaleźć wszelkiego rodzaju informacje, formularze, umowy, które można podpisać, aby cieszyć się możliwością odtwarzania przez zespół lub dj na wesela muzyki. Nie ma opcji, aby DJ czy zespół muzyczny opłacał ZAIKS w formie ustalonego abonamentu rocznego bądź miesięcznego. Często spotykam się z zapytaniem od sali weselnej, czy mam licencję Zaiks, ale przecież nie ma czegoś takiego w formie umożliwiającej zwolnienie organizatora imprezy od opłacania tantiemów. Czyżby co poniektórzy właściciele sal weselnych nie orientowali się w regulacjach prawnych w tej kwestii ? Zawsze jest to jednorazowa opłata za wesele czy inną imprezę uiszczana albo bezpośrednio przez Młodych, albo przez salę weselną posiadającą stały kontakt z ZAiKS. Jeśli także spotkacie dj na wesela lub zespół weselny, który twierdzi, że ma licencję Zaiks i Młodzi ani restauracja nie musi już tej sprawy regulować, to będzie oczywiste nadużycie, bądź można powiedzieć kłamstwo.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Rola mojej osoby jako dj na wesele

Wszystkim Internautom dziękuję za zerknięcie na stronę poświęconą mojej działalności. Jako profesjonalny dj wodzirej do wszystkich zleceń przystępuję indywidualnie.
Z osobistej kolekcji albumów cd i zbioru muzycznego wybieram najbardziej znane  utwory.
Na tanecznych imprezach kreuję niepowtarzalna aurę. Własna inspiracja, odpowiednie użycie mikrofonu, humor, doświadczenie i spełnienie wszystkich wytycznych to sposób na pozyskane w przyszłości nowych zleceń na imprezy zamknięte. Zadowolony klient wraca wszak nawet kilka razy.
Moja sposób postępowania aby zorganizować udane wesele to  największe hity od czasu Boney M do Rihanny , od Coco Jumbo do Danza Kuduro. Muzyka pop, dance i wiele innych gatunków muzycznych ułożonych w odpowiednie bloki muzyczne to pewny sukces.
Plan działania jako wodzirej dj weselny:
– odpowiedni sprzęt nagłośnieniowy, magiczne światła
– ciekawe zabawy i konkursy weselne
– animacje taneczne, przebrania i inne niespodzianki.
Zaszufladkowano do kategorii dj na wesele, dj wodzirej na wesele, muzyka na wesele, wesela w Krakowie | Otagowano , , , | Dodaj komentarz

Najważniejsze ślubne zwyczaje, zasady i przesądy

Zwyczaje panujące podczas nabożeństwa kościelnego:

Para Młoda dostojnie podążać do ołtarza powinny przy dźwiękach Marszu Mendelsona,
– do kościoła najpierw wchodzą goście, potem Para Młoda,
– w pierwszych ławkach świątyni siadają najczęściej rodzice i najbliżsi krewni Młodych,
– po zaślubinach zebrani czekają aż Młodzi wyjdą ze świątyni – nie powinno się wychodzić przed Nimi,
– przed kościołem na szczęście rzuca się ryżem i monetami, które należy dokładnie pozbierać,
– pierwszeństwo w składaniu gratulacji mają rodzice i dziadkowie,
– możliwe i ostatnio popularne jest obdarowywanie Młodych maskotkami zamiast kwiatami (są one potem przeznaczane dla domów dziecka),
Zasady, które warto przestrzegać:
– nie wypada żadnej z pań przyjść na wesele w białej kreacji – ten kolor zarezerwowany jest dla Pani Młodej, czarny kolor także nie jest dostosowany do uroczystości weselnej,
– nie powinno się faworyzować żadnej ze stron rodziny,
– pierwszy toast po obiedzie wznosi ojciec Pani Młodej, drugi ojciec Pana Młodego.
To czy wierzymy w przesądy to wyłącznie nasza sprawa. Najważniejsze z nich to:
– miesiąc wesela powinien w swojej nazwie posiadać literkę „R”.
– dobrze zawrzeć małżeński związek podczas wielkiego święta religijnego (Boże Narodzenie, Wielkanoc),
– nie powinno się ślubować 1 kwietnia, gdyż taki związek uważać można za niepoważny,
– smutek w związku przynosi zawarcie go w Adwencie lub Wielkim Poście,
– uronienie łzy przed ślubem gwarantuje radosny nastrój wszystkich małżeńskich dni,
– gołębie zauważone podczas drogi do kościoła przynoszą szczęście,
– słońce podczas uroczystości gwarantuje szczęście, lekki deszczyk – błogosławieństwo, pochmurne niebo – niestety smutek,
– strój Pani Młodej powinien zawierać coś białego, coś niebieskiego, coś nowego (symbol dostatku), coś starego (symbol pomocy rodziny) i coś pożyczonego (symbol przychylności innych),
– szczęście przynosi grosik w bucie lub zaszyty w biustonoszu Pani Młodej,
– welon powinna zakładać świadkowa – druhna,
ślub powinien odbywać się w kościele, w którym chrzczona była Pani Młoda,
– monety, którymi goście obsypują przed kościołem Parę Młodą należy skrupulatnie pozbierać,
– szkło roztrzaskanych po toaście lampek od szampana przynoszą szczęście,
– druhna nie może być w dniu uroczystości w ciąży,
– świadkami nie mogą być partnerzy.
Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz