Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobrego DJ-a na wesele ?

Szukasz osobę DJ na wesele i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę ?

Poniżej kilka podpowiedzi o co zapytać i na co zwrócić uwagę.

JAKOŚĆ NAGŁOŚNIENIA

Tu do wyboru są dwie opcje:
1) system klasyczny złożony z dwóch kolumn estradowych szerokopasmowych – możesz się spodziewać przyzwoitego dźwięku,
2) system dwudrożny złożony z dwóch kolumn estradowych średnio-wysoko tonowych oraz oddzielnej kolumny nisko-tonowej –  możesz spodziewać się czystszego dźwięku o lepszej dynamice o wiele  pełniejszego przy którym „nogi same rwą się do tańca”, system taki używany jest także przez profesjonalne zespoły weselne.
Spójrz obiektywnie i nie zawierzaj w 100% w to co Ci mówią. Czy ktoś powiedział, że jego nagłośnienie jest ze średniej półki ?:)

OŚWIETLENIE

Tu także można rozróżnić dwa rodzaje oświetlenia:
1) każde urządzenie sterowane wbudowanym mikrofonem, zbyt duża ilość urządzeń powoduje wizualny chaos,
2) urządzenia połączone są ze sobą przewodami sygnałowymi tworząc jeden system sterowany centralnym kontrolerem lub oprogramowaniem komputerowym tworząc spójna całość poprzez programowane sceny (sterowanie DMX),

ORYGINALNOŚĆ MUZYKI

1) muzyka prezentowana z pirackich plików MP3 lub pirackich płyt CD często z kiepskim jakościowo dźwiękiem – nie powinno się ich wykorzystywać do publicznego odtwarzania,
2) muzyka prezentowana z legalnych zakupionych płyt CD i plików MP3 z prawem do publicznego odtwarzania – jakość najczęściej jest o wiele lepsza od muzyki „ściągniętej” z Internetu, pieniądze z zakupu muzyki płyną do wykonawców, nikt nie jest narażony na stres przy ewentualnej kontroli Zaiks,

DOŚWIADCZENIE DJ-a weselnego

Tu posłużę się porównaniem, jeśli miałbyś do wyboru dwóch lekarzy, wybierzesz tego z rocznym czy tego z 10-letnim stażem w zawodzie ?

KILKA WAŻNYCH PORAD

Sesja zdjęciowa podczas wesela
Nie jest to dobry pomysł. Bez Pary Młodej wesele nie ma klimatu. Jeśli na zdjęcia chcecie jechać w wybrane oddalone od sali weselnej miejsce musicie liczyć się z nieobecnością nawet 2-3 godzinną.
Wesele na dwóch oddzielnych salach
Jeśli sala jadalna jest oddzielona od parkietu ścianą, korytarzem itp. Niezbędne jest pogłośnienie miejsc siedzących tak, aby było słychać muzykę (odpowiednio ciszej niż na parkiecie) oraz aby DJ/wodzirej miał możliwość wzniesienia toastu, zaproszenia na parkiet na weselny tort, oczepiny i inne ważne wydarzenia odbywające się podczas uroczystości.
Życzenia muzyczne Pary Młodej
Oczywiście dobry dj na wesele powinien być otwarty na piosenki, które Młodzi chcieliby usłyszeć, ale nie układajcie playlisty od początku do końca.
Godzina Mszy Świętej
Zbyt wczesna godzina uroczystości w kościele może odbić się na wcześniejszym zakończeniu wesela…może ale nie musi. Wszystko zależy od wieku gości, ich temperamentu, ilości wypitego alkoholu, temperatury otoczenia. Najczęściej 12-godzinna impreza na Sali weselnej jest czasem wystarczającym.
Zespół muzyczny czy DJ ?
DJ na weselu to dyskoteka, zespół muzyczny pije i fałszuje. To obiegowe opinie z którymi nie mogę się zgodzić. Zarówno dobry DJ jak i świetny zespół muzyczny zapewnią dobrą zabawę. Mierny DJ i kiepski zespół pozostawią niesmak.
DJ czy duet DJ+wodzirej
DJ puszcza muzykę, a wodzirej zabawia gości – to lepsze rozwiązanie”. Nie jest to prawdą, gdyż w czasach mikrofonów bezprzewodowych i systemów nagłownych pozwalających całkowicie uwolnić ręce, jedna osoba może równie sprawnie operować muzyką i zabawianiem gości.
Kiedy podać tort weselny ?
Według mnie podanie tortu weselnego powinno odbyć się pomiędzy 20:00 a północą w odpowiednim odstępie od ciepłego dania. Czy podać tort po obiedzie ? Jeśli jest taki plan to zróbcie to po pierwszym bloku tanecznym.
Opłata Zaiks
Spośród restauracji, hoteli, domów weselnych zdecydowana większość podpisała umowy z Zaiks-em i odprowadza tantiemy za publiczne odtwarzanie muzyki. Jeśli nie, to najczęściej do odprowadzenia tej kwoty w umowie zobligowani są Młodzi. Dodam, iż nie istnieje żadna licencja, którą mógłby zakupić DJ lub orkiestra weselna i która jednocześnie zwalniałaby organizatora imprezy od tej opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *