Jakie zabawy na wesele?

Każda impreza weselna jest inna, niepowtarzalna, ma swego rodzaju pewien scenariusz, styl i klimat…ma albo nie…to zależy od wodzireja na wesele. Wesele wymaga dobrze dobranej muzyki i odpowiedniego prowadzenia przez dj-a wodzireja, który może zorganizować przy pomocy mikrofonu ciekawe konkursy i zabawy weselne. Wasze sugestie są dla dj-a na wesele bardzo ważne i cenne, gdyż każdy stara się aby Para Młoda i goście byli zadowoleni i nie czuli się podczas zabaw zażenowani ich niskim poziomem intelektualnym.


Konkursy, gry, zabawy weselne możesz bez problemu obejrzeć na kanale Youtube i wy
brać te, które najbardziej Ci się podobają, a ja oczywiście służę pomocą w tym zakresie i zaproponuje moje sprawdzone konkursy na wesele. Bez nich wesele może się obejść, ale dodają one imprezie pikanterii i smaku. Zabawy weselne oraz scenariusz wesela ustalane są z Młodą Parą indywidualnie.

Przykładowe zabawy i konkursy weselne


Podaj dalej zabawa pozwalająca zintegrować wszystkich gości, dlatego najlepiej przeprowadzić ją na początku wesela. na tzw. przełamanie pierwszych lodów. Zabawę zaczynają Młodzi. Para Młoda całuje się, a następnie pocałunek jest przekazywany sąsiadom. Sąsiedzi przekazują go dalej swoim sąsiadom i zabawa trwa dopóki pocałunek nie wróci do Młodych.

Pociąg z tańcem W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. Dj co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju (mieście) obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy,np.: we Francji – KanKana, w Rosji – Kazaczoka, w Wiedniu – Walca, w Polsce – Poloneza, w Grecji – Zorbę, Hiszpani – Corride lub Passadoble, w Czechach (Praga) – Polkę itd. ilość krajów i utworów zależy od inwencji dj’a.

Zabawa z krzesłami Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce, którą zarządza dj wodzirej weselny ze Śląska albo z Krakowa „zawodnicy” zajmują wolne miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, rajstopy…) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *