Akustyka, szampan, klima – czyli kilka uwag co do sali

Dobry dj czy najlepszy zespół świata ze sprzętem za setki tysięcy złotych często muszą polec w walce ze złą akustyka sali. O problemach akustycznych sal mógłbym napisać znacznie więcej. Grałem jako dj w ponad 300 różnych lokalach i nie raz stawałem do nierównej walki z salą, która nie chciała współpracować. Najlepszym wyjściem jest minimalizacja niskich tonów, gdyż to one często powodują odbicia, echo i dudnienie.

Klimatyzacja na sali weselnej

Jeśli ślub bierzecie latem to klimatyzacja musi być. Na tym kończy się temat i dywagacje. W wielu lokalach weselnych klimatyzacja nie działa jak powinna i DJ Wodzirej ma duże pole do popisu, aby gości w wysokiej temperaturze „zagnać” do zabawy, w części zamiast sal zamiast klimatyzacji jest klimatyzator, który nadaje się na małe powierzchnie a nie sale na 100 czy więcej osób. Często zdarza się, że bezpośrednio pod nawiewem klimatyzacji jest bardzo zimno, a reszta sali jest ciepła. Wtedy osoby siedzące pod klimatyzacją przeziębiają się a reszta poci.

Szampan na powitanie

Szampan powinien być otwarty na kilka – kilkadziesiąt minut przed przyjazdem Młodych, ponieważ inaczej może się on nagrzać i stracić gaz. Toast powinien być wzniesiony chłodnym i gazowanym napojem. Często zdarza się sytuacja, że jeszcze gdy rozkładam sprzęt jako dj na wesele, to personel już rozlewa i przygotowuje szampana. Po co tak wcześnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *